Művészvilág.hu A Művészet Művésze!

Üdv! A műveszvilag.hu várja az érdeklődő látogatókat akik szeretnek festeni, rajzolni, egyébb Művészi tevékenységekkel foglalkozni! Minden nap ki fogok írni&rakni minden témából 1 darabot!

1. Művészeti tipp: Vers írása                                                                                     2012.10.30.

Formája szerint valamennyi költői művet  vagy versben írt alkotásnak nevezik, szemben a prózai vagy prózában írt művekkel. Leghíresebb magyar költőink: Petőfi Sándor, Weöres Sándor, Sarkady János. Sarkady János nevét mindenkinek kell ismernie, hiszen ő fordította magyar nyelvre Ezopusz meséit.

Vers írása: Elég gazdag szókincsel kell rendelkeznünk , hogy megírhassunk egy ilyen költészeti formát. Ám nem elég a gazdag szókincs, nagyon cifra, giccses, puccos szavak százait kell hozzá ismernünk. Például: Le akarom írni egy versben más szavakkal azt hogy: A Mókus elfutott és felmászott a fára. Így írom le versben: A Mókus csak szedte lábait majd felmászott a Menedékfára. Ez csak egy példa. De gondoljunk vissza Petőfia Sándor Tisza című versére. Mennyire részletesen leírja, hogy a Falevelek kellemesen zörögnek. 

2.Művészeti tipp:Próza.                                                                2012.10.31

próza az irodalmi mű két formája közül az egyik, míg a másik a költészet. A kettőt az különbözteti meg egymástól, hogy a prózai mű nyelvezete megegyezik a hétköznapibeszéddel vagy igen közel áll ahhoz, mivel nem díszítik olyan szembetűnő stilisztikai eszközök, mint a költői alkotást.

Maga a szó a latin prosa-ból ered; ennek jelentése egyenesség - innen származik a gyakran pejoratívnak számító "prózai" kifejezés is.

Prózában általában tényeket írnak le, vagy az egyéni gondolatokat fejtik ki - mindezt kötetlen, szabad írás (beszéd) formájában. Ennek megfelelően számos médium alkalmazza is a prózai formát: újságok, magazinok, enciklopédiák, sugárzott média, filmek, levelek, adósjegyzetek, idézhető idézetek, krimiregények, történelmi, filozófiai, vagy épp biológiai írások és még számtalan további.

A próza általában nélkülözi a költészetben gyakran előforduló versmérték, vagy a rímek szabályos szerkezetét. Egyes prózai művekben ugyan nyomokban előfordulhatnak ritmikus szerkezetek vagy versesítés, de ha tudatosan összemossák ezt a két irodalmi formát, úgy azt már prózai versnek nevezzük. Hasonlóképp, a verses szerkezet hagyományos szabályaitól és korlátozásaitól elszakadó költészetet szabadversnek nevezzük.

3.Művészeti tipp: Lírai Költészet.                                                   2012.11.1.

lírai költemény tartalmi jellemzői közül leginkább a nagyfokú szubjektivitást, énközpontúságot hangsúlyozzák, illetve azt, hogy a költői szöveg általában nem narratív jellegű, azaz nem történetet mond el.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 3
Heti: 12
Havi: 4
Össz.: 5 291

Látogatottság növelés
Oldal: Vers&Prózák írása
Művészvilág.hu A Művészet Művésze! - © 2008 - 2024 - muveszvilag.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »